اخبار
1398/7/2 سه‌شنبه
افتتاح خانه بهداشت جرف علیا در خرمشهر
خانه بهداشت جرف علیا درخرمشهر در آیینی به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور مسئولان محلی افتتاح شد.

.

  به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،شکراله سلمان‌زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان روز دوشنبه در آیین افتتاح این خانه بهداشت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی و آغاز هفته دفاع مقدس گفت: زیرساخت‌های حوزه سلامت در تمامی جغرافیای تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان در حال تکمیل است.

اوادامه داد: سیاست‌ وزارت بهداشت مبتنی بر گسترش خدمات  اولیه سلامت در مناطق کمتر برخوردار بوده و یکی از مهم‌ترین فعالیت‌ها در این حوزه افتتاح خانه‌های بهداشت است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: تلاش می شود خانه‌های بهداشت زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان که در طرح گسترش قرار دارند تا پایان سال به طور کامل احداث و خانه‌های بهداشت قدیمی و فرسوده نیز بازسازی و نوسازی شوند.

سلمان‌زاده گفت: خانه‌های بهداشت از گسترش بیماری‌ها پیشگیری می‌کنند ضمن اینکه مراقبت اولیه از سلامت مادر و کودک را نیز به صورت جدی در دستور کار دارند و همین موضوع باعث شده کشور ایران در مراقبت‌های اولیه به همت بهورزان در عرصه بین‌المللی پیشرو باشد و مورد تقدیر قرار گیرد.

کوروش مودت معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر در این آیین گفت: خانه بهداشت برای هر منطقه‌ای بسیار حائز اهمیت است و افتتاح آن از بروز بیماری‌های بزرگتر جلوگیری می‌کند، ضمن اینکه بهورزان شاغل در این خانه‌های بهداشت باید مورد حمایت قرار گیرند.

در شهرستان خرمشهر ۱۳ مرکز درمانی شهری و روستایی، ۲۲ خانه بهداشت و ۶ پایگاه فوریت های پزشکی فعالیت دارند.

اطلاعات ۶۳ هزار و ۵۶۲ نفر خرمشهری در سامانه سلامت ایران ثبت شده که از این تعداد ۱۴ هزار و ۴۵ نفر روستایی هستند.


بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 80472
تعداد بازديد کنندگان سايت: 19120814 تعداد بازديد زيرپورتال: 118791 اين زيرپورتال امروز: 420 سایت در امروز: 20001 اين صفحه امروز: 368