اخبار
1398/6/20 چهارشنبهرئیس مرکز بهداشت خرمشهر خبر داد:
اجرای طرح ممنوعیت استفاده از ظروف یک‌بارمصرف در خرمشهر
خرمشهر- رئیس مرکز بهداشت خرمشهر از آغاز و ادامه طرح ممنوعیت استفاده از ظرف یک‌بارمصرف پلاستیکی با اولویت نانوایی و آش فروش‌ها در این شهرستان خبر داد.

.

پرویز میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: در راستای اجرای مصوبه شورای سلامت درباره ممنوعیت استفاده از ظروف پلاستیکی طرح سرکشی و بازدید مشترک از نانوایی‌ها برای استفاده نکردن از کیسه‌های پلاستیکی و مراکز عرضه آش و حلیم در خرمشهر برای استفاده نکردن از ظروف یک‌بارمصرف پلاستیکی از ماه گذشته آغاز شد.

وی با بیان اینکه چندین دوره بازدید مشترک از مرداد تاکنون انجام‌شده است، افزود: در نخستین دور از بازدیدها که با حضور نمایندگان بهداشت و ادارات محیط‌زیست، صنعت معدن تجارت، تعزیرات حکومتی و اماکن نیروی انتظامی در ۲۲ مرداد انجام شد اخطاریه تحویل محل‌ها شد و در ۶ شهریور در دور دوم بازدیدها با اعلام اخطاریه تعهدنامه برای اجرای مفاد به واحدها تحویل شد و اعلام شد در صورت عمل نکردن به مفاد این تعهدنامه محل کسب پلمپ خواهد شد.

وی از سرکشی به ۲۰ نانوایی و هفت آش فروشی در طول بازدیدها خبر داد و مرحله دوم اجرای این طرح را بازرسی و سرکشی به تکایا و مواکب عزاداری محرم اعلام کرد.

رئیس مرکز بهداشت خرمشهر در این رابطه توضیح داد: علاوه بر نانوایی‌ها و آش فروشی بازدیدهایی هم از مواکب و تکایا عزاداری انجام شد و به موکب داران آموزش‌هایی درباره مضرات استفاده از ظروف یک‌بارمصرف و خطرات آن بر سلامت و محیط‌زیست داده شد.


بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 80462
تعداد بازديد کنندگان سايت: 19120316 تعداد بازديد زيرپورتال: 118781 اين زيرپورتال امروز: 410 سایت در امروز: 19503 اين صفحه امروز: 358